Реабілітація дітей з інвалідністю

Реабілітація дітей з інвалідністю - це активний процес, метою якого є досягнення повного відновлення функції, порушених внаслідок захворювання або травми, або оптимальна реалізація фізичного, психічного і соціального потенціалу дитини з інвалідністю з активною інтеграцією ЇЇ в суспільство. Реабілітація як наука розглядає не тільки стан органів та систем організму, але і його функціональні можливості в повсякденному житті після завершення лікування. При оцінці відновлення хворих та людей з інвалідністю інтегральною характеристикою, на яку орієнтована реабілітація, є якість життя.

Метою дитячих реабілітаційних заходів є зменшення наслідків порушеного функціонування частин тіла і систем організму; сприяння розвитку дитячих здібностей і участі дітей з інвалідністю в різних заходах; поліпшенняякості їхнього життя; освіта сімей та інших осіб, що забезпечують догляд. Дуже важливим моментом є створення індивідуальної програми реабілітації для кожної дитини та її сім'ї.

Практика реабілітаційного центру "Спіріт" показує, що за умови систематичних занять навіть випадки, що характеризуються як "середньої тяжкості", можна вивести практично в нуль, до рівня здорової дитини. Природно, досягнення такого результату вимагає цілого комплексу занять з дитиною, необхідним елементом яких є іпотерапія. Але досягнення таких результатів є реальним.

Реабілітація дітей інвалідів